تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه

انتخاب محصولات جدید در آسیا پادتن با پیشنهاد دفتر توسعه تجارت این شرکت و پس از مشورت با واحد مطالعات بالینی صورت می گیرد. سپس بر اساس ویژگی های هر محصول برنامه استراتژیک خاصی طراحی می شود. این برنامه استراتژیک می تواند شامل تهیه دارو از منابع دیگر، ساخت در سایر کارخانجات، ساخت مواد موثره و یا فرمولاسیون فرآورده در سایت تولید آسیا پادتن باشد. با توجه به برنامه تعیین شده برای هر فرآورده گروه های تحقیق و توسعه مختلف از قبیل تیم های مطالعات بالینی، فرمولاسیون و یا بیوتکنولوژی فعال می شوند تا محصولی موثر و قابل اطمینان را به بیماران ارائه کنند.

رویداد ها

چهارمین نمایشگاه بین المللی Inotex 2015 با حضور شرکت های داخلی و خارجی در تاریخ 19 لغایت 22 خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار گردید. در این نمایشگاه شرکت های فعال در حوزه های مختلف صنعتی، اخرین دستآوردهای حاصل از نوآوری و فناوری را به نمایش گذاشتند
شرکت دانش بنیان آسیا پادتن به عنوان یکی از 8 شرکت برتر فعال در حوزه تولید زیست داروهای نوترکیب کشور، در یک فضای یکپارچه با انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان بیوتکنولوژی پزشکی ایران در این نمایشگاه حضور داشت.

مقالات علمی

داروهای زیست همسان (Biosimilar)
بسیاری از داروهای مهم امروز، محصولات بیولوژیکی هستند که از موجودات زنده بدست آمده اند. منبع موادی که این داروها ازآنها ساخته شده می تواند انسان، حیوانات و میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا مخمر باشد. محصولات بیولوژیکی از طریق فرآیندهای بیوتکنولوژی تولید شده ، و از طریق روش هایی مانند استخراج از منابع طبیعی، اصلاح ساختار پروتئین طبیعی، کشت سلولی پستاندار در شرایط آزمایشگاهی ، کشت سلولی پستاندار در داخل بدن ، تولید توسط میکروارگانیسم ها و سنتز شیمیایی به دست می آیند.
 

محصولات

آسیا پادتن تولید چندین آنتی بادی مونوکلونال را در دستور کار خود دارد. اولین محصول که آدالیموماب است بزودی پس از تکمیل مراحل مطالعات بالینی روانه بازار خواهد شد. علاوه بر این مراحل اولیه دستیابی به تکنولوژی سلولی جهت تولید برخی دیگر از این داروها صورت گرفته است. بیشتر